Jak ostropest plamisty działa na wątrobę?

Każdego dnia narażamy swoją wątrobę na wiele substancji toksycznych dla niej. Przede wszystkim, wiele osób prowadzi niezdrowy i nieregularny tryb życia. Jadamy w pośpiechu, byle co na mieście, nie przygotowujemy swoich posiłków samodzielnie i bardzo często pijemy alkohol. Poza tym, większość z nas skarży się na stres, brak czasu na odpoczynek i intensywny tryb życia.

Można to odczuć, kiedy zaczyna szwankować właśnie układ pokarmowy. Pojawiają się pierwsze dolegliwości bólowe, gazy i ciężkość. Wówczas jest to znak, że należy zadbać o swoje zdrowie i wesprzeć wątrobę, która jest niezwykle ważnym organem w naszym organizmie – bez niej nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Naturalne metody leczenia

Przede wszystkim, nie ma konieczności panikowana i rozpoczynania poważnego leczenia syntetycznymi środkami, kiedy nasza wątroba zaczyna niedomagać. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że jest to organ o znakomitych tendencjach do regeneracji i potrzebuje jedynie wsparcia. Nawet osoby nadużywające alkoholu, mogą ją wyleczyć za pomocą naturalnych składników.

Ostropest plamisty na wątrobę

Jednym z ziół, które wspaniale radzą sobie z problemami wątroby jest ostropest plamisty, czyli popularny oset. Ostropest plamisty na wątrobę działa doskonale i szybko pozwala na jej regenerację. Przede wszystkim:

  • chroni on wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu,
  • łagodzi stany zapalne tego organu, które pojawiają się na tle cukrzycowym,
  • stosuje się go w leczeniu choroby alkoholowej oraz żółtaczki typu A, B i C,
  • zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby poprzez ich styczność z substancjami toksycznymi.

Okazuje się, że ostropest plamisty łagodzi również stres oksydacyjny w organizmie i ma działanie na komórki nowotworowe. Zaleca się również przyjmowanie ostropestu kobietom, które mają problemy z endometriozą i regularnymi cyklami miesiączkowymi. Najczęściej jest on jednak stosowany w leczeniu i wspieraniu samej wątroby. Niekiedy łączony jest również z innymi ziołami i naturalnymi środkami.

Dobrym preparatem dla osób chcących oczyścić i wesprzeć swoją wątrobę, jest Hepa Vitale, który łączy działanie ostropestu plamistego na wątrobę, ze znakomitą czarnuszką siewną oraz naturalnym błonnikiem pokarmowym – nasionami babki płesznik. Taki produkt można stosować codziennie i dzięki niemu oczyszczać swój układ pokarmowy i detoksykować go.

Czemu ostropest zawdzięcza swoje właściwości?

Składnikiem, dzięki któremu ostropest plamisty na wątrobę działa niezawodnie, jest sylimaryna.

  • stabilizuje ona błony komórkowe hepatocytów w wątrobie,
  • chroni ją przed działaniem różnego rodzaju toksyn,
  • wspiera jej naturalną i szybką regenerację.

Ostropest plamisty jest bardzo często stosowany w medycynie, w trakcie leczenia wątroby. Przede wszystkim, stosuje się go w chorobie alkoholowej i u osób, które nadużywają trunków. Poza tym, bywa również wybawieniem w przypadku zatrucia innymi substancjami toksycznymi, lekami, czy nawet grzybami. Znajduje się on w składzie wielu różnych naturalnych leków, które mają za zadanie wspieranie wątroby i jej regenerację.

Wiele osób, które jadają zbyt ciężko i tłusto korzysta często z pomocy ostropestu, ponieważ przynosi on szybką ulgę i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.

Okazuje się, że sam ostropest działa również doskonale u osób z cukrzycą oraz wspomaga koncentrację. Można go stosować bez obaw codziennie, jednakże nie należy przekraczać dawki trzech łyżeczek nasion na dobę. Warto skonsultować również przyjmowanie preparatu ze swoim lekarzem lub zielarzem, aby nie wyrządzić sobie krzywdy, ponieważ nawet zioła w nadmiarze mogą okazać się szkodliwe. U niektórych osób występują bowiem pewne skutki uboczne stosowania ostropestu plamistego i warto się ich przestrzegać. Zobacz też jakie ma właściwości na portalu abcZdrowie.

Najlepiej działają nasiona świeżo zmielonego ostropestu, zanim wywietrzeją one. Koniecznie należy je przechowywać w odpowiedni sposób. Sam ostropest lub jego mieszanki można kupić w sklepach zielarskich oraz sklepach ze zdrową żywnością. Jest to produkt tani i niezwykle skuteczny, który powinien znaleźć się w każdym domu.