Gdzie kupić ostropest plamisty w tabletkach?

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze swoim zdrowiem, a przede wszystkim z układem pokarmowym. Niestety, najczęściej sami jesteśmy sobie winni, ponieważ odżywiamy się w niewłaściwy i nieregularny sposób, jak również żyjemy w ciągłym stresie i biegu. Wpływ na nasze zdrowie mają również toksyny, które przyjmujemy z powietrza, przez skórę w kosmetykach oraz niestety również w naszym pożywieniu.

Wiele mówi się obecnie o tym, aby raz na jakiś czas przeprowadzić kompleksową kurację oczyszczającą nasz organizm. Przede wszystkim, warto zadbać o wątrobę, nerki i jelita, ponieważ to one zmagają się z największą ilością toksyn.

Wątroba człowieka narażona jest na szereg toksyn, które znajdują się w alkoholu, w pożywieniu, ale również w lekach, które przyjmuje się na stałe. Okazuje się jednak, że doskonałym środkiem regenerującym i oczyszczającym ten organ jest ostropest plamisty, czyli popularny na naszych łąkach oset.

Jak działa ostropest plamisty na naszą wątrobę?

  • przede wszystkim, minimalizuje on skutki toksycznych związków, które pojawiają się w wątrobie,
  • ma działanie, które nie dopuszcza do wchłaniania się toksyn do komórek wątrobowych,
  • oczyszcza organ ze wszelkich zbędnych substancji,
  • pomaga mu w szybkiej regeneracji,
  • często stosowany jest w chorobie alkoholowej, ale również żółtaczce i zatruciu lekami,
  • ostropest działa również na zatrucia grzybami leśnymi i jest często wykorzystywany w medycynie.

Jego najważniejszym składnikiem jest sylimaryna, która neutralizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Dzięki niej wątroba jest chroniona i jednocześnie ma dobrą skłonność do regeneracji.

Ostropest plamisty gdzie kupić?

Ostropest plamisty, gdzie kupić w formie ziaren, nasion i mielonej? W każdym sklepie ze zdrową żywnością oraz w sklepie zielarskim. Jest to produkt niedrogi. Większość zielarzy poleca, aby kupować ostropest w ziarnach i samodzielnie mielić je we własnym domu, ponieważ nie wietrzeje on w taki sposób i nie traci swoich unikalnych właściwości. Poza tym, mamy pewność, że korzystamy jedynie z samego ostropestu, a nie innych nasion zmielonych.

Można też kupić ostropest plamisty w formie mieszanki z innymi ziołami. Jednym z popularniejszych kompleksów ziołowych jest Hepa Vitale, czyli mieszanka ostropestu plamistego, czarnuszki siewnej oraz nasion babki płesznik. jest to idealny produkt dla osób, którym zależy na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Oczyszczone zostają wątroba i jelita, ale również nerki.

Ostropest plamisty w tabletkach

Na rynku można również znaleźć wiele tabletek, które w swoim składzie mają właśnie ostropest plamisty, a dokładnie dylimarynę.

Takie tabletki można znaleźć w aptekach bez recepty, ale często również w sklepach spożywczych przy kasach. Reklamowane są one jako doskonały środek na problemy z wątrobą i trawieniem i wiele osób decyduje się na taki zakup. Ostropest plamisty tabletki ma podobne działanie do samych nasion:

  • wspomaga on procesy trawienne,
  • pozwala na szybką regenerację wątroby,
  • wspomaga przy zatruciach pokarmowych i alkoholowych,
  • wskazany jest dla osób chorujących na WZW.

Czy faktycznie warto zdecydować się na tabletki? Na pewno jest to bardzo praktyczne, ponieważ zawsze możemy mieć je przy sobie i skorzystać z nich na przykład na mieście, po obfitym obiedzie. Warto jednak pamiętać, że w ich składzie znajdują się również inne produkty, w tym te syntetyczne.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie nasion i samodzielne mielenie ich w domu. Takie nasiona można zaparzać wrzątkiem i popijać, ale można też stosować je do sałatek, kanapek i innych dań, jak przyprawę. Wiele osób w ten właśnie sposób przyjmuje na co dzień ostropest plamisty.

Osoby, które mają wyraźne wskazania medyczne związane z wątrobą, mogą jednak wybrać odpowiedni dla siebie preparat w tabletkach i stosować go w razie potrzeby – w pracy, na mieście, czy na wyjeździe służbowym. Warto szukać wówczas takiego, który ma najlepszy skład lub poradzić się swojego lekarza.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że nawet zioła mogą mieć swoje skutki uboczne i trzeba kontrolować ich ilość. Poza tym, niektóre osoby wykazują alergię na ostropest plamisty i w ogóle nie powinny go przyjmować. Objawia się ona bólami głowy, brzucha, nudnościami, biegunką, swędzeniem skóry, a niekiedy nawet bólem stawów. Nie mogą stosować go również kobiety w ciąży oraz matki karmiące.